TİDER’de gönüllülerimizin organize ettiği çocuk festivali ve ötesi

Gönüllülük üzerine çok kafa yorduk ve çok emek verdik. Sivil toplumun gönüllülük olmadan olamayacağını bulunduğum bütün ortamlarda dillendirdim. Hatta “Gelişmişliğin önemli yapı taşı: Gönüllülük” başlıklı bir blog yazısı kaleme aldım: https://www.serhansuzer.com/tr/gelismisligin-onemli-yapi-tasi-gonulluluk

Ne şanslıyız ki TİDER’de harika bir gönüllü grubumuz var. Şu anda saymaya kalksam birbirinden değerli en az 50 gönüllümüzün isimini saymam gerekir. O yüzden şimdilik gönüllülerimizde şu anda başı İsmail, Fatoş ve Edanaz çekiyor demem yeterli olur. Ama bütün gönüllülerimizin çok değerli olduğunu ve herkesin kendi uzmanlık ve motivasyon alanlarında çok önemli katkılar sağladıklarının altını çizmek istiyorum.

En son etkinliğimiz İsmail’in fikriyle ve tüm gönüllülerimizin katkısıyla Maltepe Destek Market’imizinden faydalanan ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için koşu festivali organize etmek oldu. Aşağıda programı görebilirsiniz:

 

Pazar sabahına harika bir başlangıç oldu benim için. Çocuklarla ısınma haraketleri yapılırken alana geldim ve iştirak ettim.  Isınma faslından sonra koşudan önce son konuşmalarımızı yaptık.

 

Ve start verildi...

Video

Sonrasında gönüllülerimizden Burcu finiş çizgisine ulaşacak koşucuların göğüsleyeceği kurdelayı yanlışlıkla yanında unutup koşu pistinin ortasında kalınca yardımına yetiştim smiley Güzel bir finiş oldu.

 

Sonrasında çocuklara teker teker madalyalarını taktık. Madalya seramonisinin akabininde ise beraber piknik yaptık. Bu pikniğin en güzel tarafı tüm hünerli gönüllülerimiz maharetlerini sergilemesi ve yaptıkları harika yemekleri paylaşmaları oldu. Bütün ihtiyaç sahibi aileler bu leziz yemekleri birlikte yerken ve sohbet ederken çok mutlu oldular. Özellikle çocukların çok eğlendiklerini ve güldüklerini görmek beni çok mutlu etti. Sonrasında resim faslına geçildi:

 

 

 

 

 

 

Çocuklara elimdeki çikolataları dağıttıktan sonra herkesle vedalaştım ve pazar günkü aile ziyaretim için yola koyuldum.

Benden sonra yönetim kurulu başkanlığını devrettiğim Hande alana gelmiş. Yolumuz kesişmedi bu sefer ancak o da piknik yapanlara katılmış.

Önemli değil. Nasıl olsa hep beraberiz ve hatta bu hafta sonu hep beraber Cunda’daki Triatlon etkinliğinde gönüllülerimizle harika bir organizasyona daha imza atacağız. Ultimate Cunda isimli bu etkinlikte TİDER’in israfı önleme vizyonunu aynı Bozcaada’da olduğu gibi tekrar sergiliyor olacağız. Hatırlamanız için bugün “Sıfır Atık” hareketinin temelini atan “İsrafı Önleme Vizyonumuzun tablosunu aşağıda bulabilirsiniz:

Bir de yine bilgilerinizi tazelemek için Bozcaada’da yaptıklarımızla ilgili kaleme aldığım blog yazısını https://www.serhansuzer.com/tr/tider-bozcaadada-hem-israfi-onledi-hem-de-115-aile-icin-kampanya-baslatti link’inde okuyabilirsiniz videomuzu da aşağıda seyredebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=E5cOP9FgF4Y

Benzer bir organizasyon olan Bozcaada’dan daha zor bir etkinlik olacak,  Cunda çünkü 3 disiplinden bahsediyoruz. Sabah bisiklet, öğlen yüzme ve akşamüzeri koşu olacak. Her bir alanda israfı önlüyor olacağız. Bu etkinlikten önce bu sefer belediyeye, organizasyona iştirak edenlere ve tüm katılımcılara yapılacaklarla ilgili eğitim veriyor olacağız. 6 Temmuzda yapılacak bu etkinliği şimdiden iple çekiyorum. Organizasyonla ilgili detaylara https://teamkronos.com/tr/ultimate-cunda/ link’inden ulaşabilirsiniz.

Tüm gönüllülerimiz, Adım Adım dostlarımız ve katılımcılarla harika bir organizasyonda hem spor yapacağız, hem bağış için kampanya açacağız, hem sorumlu tüketimi tatbik edip israfı önleyeceğiz, hem de çok eğleneceğiz. Bir başka deyişle kendimiz, doğamız ve diğer insanlarımız için faydalı işler yapmaya devam edeceğiz. Bekleriz...

 

İlginizi Çekebilir
Yorumlar ( 0 )
Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapın...
Yorumlarınız için